Promocje

 1. ZNIŻKI na wypożyczenie kilkudniowe.

 2. ZNIŻKI na serwis kilku kompletów.

 3. ZNIŻKI dla stałych klientów.

 4. ZNIŻKI dla GRUP.
  MEGA NISKA CENA!

  Kontakt:

  Tel. 609-081-406

AKTUALNOŚCI

 • Nowość 2021/2022: nasza szkółka Daniel-ski będzie prowadzić lekcje indywidualne na stoku Długa Polana

 • Wyprzedaż po sezonie! SKITURY Dynafit Speed, wiązanie Dynafit Rotation ST10, Foki G3. Modele 2020! kom. 609081406


 • Mamy nowy elektroniczny system wypożyczania. Szybciej i bezpieczniej!

 • MAMY NOWE NARTY! Długości 100-130cm Fischer RC4 JR 2020, Blizzard Firebird JR 2020! ZAPRASZAMY NAJMŁODSZYCH DO TESTÓW Puszcza oczko

 • Wypożyczamy Rakiety Śnieżne i kije teleskopowe/trekingowe!

 • Zmieniamy klej na fokach, montujemy wiązania!

 • NISKIE CENY!!! Uśmiech Zaglądnijcie do cennika:
  (kliknij CENNIK WYPOŻYCZALNI).

 • Galeria: (filmy, zdjęcia - sezon 2019/2020 kliknij: GALERIA).

 • Noclegi: (szczegóły w NOCLEGI).

WYPOŻYCZALNIA, SZKÓŁKA, SERWIS(ręczny), CZYNNE:

Kontakt wcześniej 609081406
Przygotuj siebie i sprzęt do sezonu

STRESZCZENIE I NAJWAŻNIEJSZE ELEMENTY:

1. Ćwicz codziennie!!! (rozgrzewka, przysiady, brzuszki - lepsze od nich są scyzoryki, pompki damskie/męskie, w podporze tyłem np. na łóżku ćwiczenie tricepsów, ćw. rozciągające np. skłony) ilość w zależności od możliwości staraj się zwiększać systematycznie.

2. Przygotuj sprzęt! (jeżeli posiadasz sprzęt własny daj go do serwisu - poniżej opis dlaczego...; masz też możliwość zaopatrzenia się w najlepszy sprzęt w wypożyczalni; zakup sprzętu to musi być przemyślane posunięcie bo co roku mamy nowe edycje, w zależności co do rodzaju i parametrów sprzętu warto zasięgnąć opinii instruktorów gdyż jeździli na wielu kompletach nart i różnych firm).

3. Odpowiedni ubiór! (pamiętaj ubieramy się na cebulkę!!!, czyli kilka warstw ubrania, w miarę jak jest nam coraz cieplej dla własnego komfortu mamy później możliwość zdjęcia zbędnej odzieży, lecz gdy jest bardzo zimno nie narażamy się na zachorowania i odmrożenia "odpukać").

SZCZEGÓŁY DLA CHCĄCYCH DOBRZE SIĘ PRZYGOTOWAĆ:

Ogólnie wiadomo, że obok sprawdzonego sprzętu, bezpiecznego stoku, do jazdy na nartach potrzebna jest jeszcze odrobina kondycji fizycznej. Gdy nam jej zabraknie, trudno będzie nam opanować tajniki  techniki jazdy na nartach lub snowboardzie. Nie wspominając o dyskomforcie w postaci bólu i zakwasów. Dlatego też przed wyjazdem na narty warto trochę rozruszać kości. Dobrze jest zastosować ćwiczenia, które mającą na celu uelastycznienie stawów oraz przygotowanie mięśni do wysiłku na nartach.

Osoby prowadzące aktywny tryb życia, uprawiające sport, który poprawia naszą kondycję i sprawność fizyczną będą miały o wiele łatwiej. Z doświadczenia wiemy, że najwięcej pożytku narciarzowi przynoszą takie dyscypliny jak: nordic walking, kolarstwo, rolki, biegi. Czyli dyscypliny podnoszące ogólną wydolność organizmu i siłę. W takim wypadku wystarczy odrobina ćwiczeń stretchingowych i imitacyjnych i możemy jechać na narty. Dla osób prowadzących bardziej statyczny tryb życia polecamy przed wyjazdem na narty kilka razy odwiedzić siłownię i wykonać parę prostych ćwiczeń w celu uelastycznienia stawów i przystosowania ich do specyficznej pracy na nartach.

I. Ćwiczenia przed wypadem na narty

Na początek proponuję małą rozgrzewkę w której można wykonać kilka: skrętów tułowia, skrętoskłonów, skłonów w przód, skłonów w bok, przysiadów oraz wykonać kilka brzuszków. Po takiej rozgrzewce możemy przejść do wykonania kilku ćwiczeń imitacyjnych, polecam osobiście ćwiczenia z wykorzystaniem ławeczki gimnastycznej lub jakiegoś podwyższenia typu step:

 • stajemy okrakiem nad ławeczką, a następnie próbujemy obunóż wskakiwać na nią i zeskakiwać z niej
 • stajemy obok ławeczki opierając jedną nogę na ławeczce, następnie wykonujemy przeskok na drugą stronę ławeczki, zmieniając w trakcie przeskoku nogę opierającą się o ławeczkę (ćwiczenie wykonujemy w ten sposób aby raz lewa raz prawa noga dotykała ławeczki)
 • stajemy obok ławeczki i obunóż próbujemy przeskoczyć nad ławeczką na drugą stronę
 • idziemy po ławeczce wykonując obroty dookoła własnej osi
 • siadamy na ławeczkę, chwytamy się ławeczki i  wykonujemy ugięcia ramion w podporze tyłem
 • na zakończenie stajemy obunóż na ławeczce, kładziemy ręce na kolana i wykonujemy krążenia kolan w prawo i lewo

Ćwiczenia te staramy się wykonywać w rytmie powtarzając kilkanaście razy, możemy próbować za każdym następnym razem zwiększyć liczbę ćwiczeń lub liczbę serii. Oczywiście trening należy dopasować indywidualnie do swoich możliwości. Jeżeli spróbujemy kilka razy przed wyjazdem na narty pomęczyć się w domu, gwarantuję, że jazda będzie o wiele łatwiejsza i będziemy mogli zapomnieć o zmęczeniu, które często odbiera nam chęć jazdy na nartach.

Tak przygotowani możemy spokojnie pojechać w góry i rokoszować się urokami narciarstwa.

II. Przygotowanie do 1 lekcji

Pierwszą rzeczą, która umożliwi wam zmniejszyć stres jaki przeżywacie przygotowując się do pierwszej lekcji, jest zapoznanie się z rytuałami prawdziwego narciarza, a więc:

Dobór i przygotowanie sprzętu (umożliwi ci bezpieczeństwo w pokonaniu pierwszych kroków)

 • pamiętaj, aby wybrać najodpowiedniejszy sprzęt dla siebie
 • narty muszą być nasmarowane  by miały odpowiedni ślizg
 • krawędzie wyostrzone, po to by nie ślizgać się na wylodzonych miejscach tras
 • zapięcia ustawione  stosownie do naszej wagi i umiejętności
 • kije zazwyczaj przy pierwszej lekcji przeszkadzają, ale można się w nie wyposażyć, co najwyżej instruktor każe je odłożyć

Ubiór (aby nie zmarznąć i zbytnio się nie przegrzać)

 • wasze ubranie powinno zapewnić wam pełny komfort cieplny, ponieważ na początku nieźle się "nadreptacie"
 • pamiętamy o rękawiczkach, czapce i okularach
 • dzieci obowiązkowo do 15 r. ż. powinny posiadać kask ochronny

Tak przygotowani możecie przystąpić do pierwszej lekcji. Zapoznacie się tam z zadaniami i ćwiczeniami, jakie będą was czekać. Należy pamiętać, że instruktor jest waszym opiekunem demonstratorem, który służy pomocą i dołoży wszelkich starań, by lekcja była jak najmilsza. Powodzenia i pamiętajcie, że "nie od razu Kraków zbudowano"!!!

Uwaga na najważniejszy element w narciarstwie!!!


To uśmiech Śmiech